Antrenörlük Kursları Bilgilendirme

Değerli Antrenör adayı arkadaşlar
Malumunuz olduğu üzere Antrenör Eğitim Yönetmeliğimiz 14.12.2019 tarihinde değişti. Temel Eğitim ve uygulama eğitimi olmak üzere iki aşamadan oluşan Antrenör Eğitiminin temel eğitim sürecini başlatmış bulunmaktayız.
Temel Eğitim uzaktan eğitim modeli Bakanlığımız ile Anadolu Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yürütülecektir. Temel Eğitimi ve Sınavı 90 gün olarak planlanmış olup 10 gün başvuru-2 ay 10 gün eğitim–10 gün sınav ve değerlendirme süreci olarak belirlenmiştir. Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların Temel Eğitim başvuruları 26 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılacak olup uygulama eğitimi ve sınavında başarılı olmaları halinde antrenör belgelerini alabileceklerdir.
Temel Eğitim ile ilgili tanıtım materyalleri (video, afiş, infografik) federasyonlarımızın mail adreslerine gönderilmiştir. Detaylı bilgi http://sporegitim.gsb.gov.tr/ adresinde bulunmaktadır. Antrenörlük eğitiminin tanıtımı ve hedef kitlenizin bilgilendirilmesi için vereceğiniz destekten dolayı şimdiden teşekkür ederiz.