UZMANLIK SPOR DALI İÇİN ÖRNEK DİLEKÇE.

SEÇMELİ SPOR DALI İÇİN ÖRNEK DİLEKÇE.

TVGFBF KURSLAR DENKLİK VE MUAFİYET İŞLEMLERİ <<< İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 

ANTRENÖR DENKLİK İŞLEMLERİ SORU CEVAP

SORU-1: DENKLİK İŞLEMİ YAPACAĞIM, NASIL BİR YOL İZLEMEM GEREKİYOR? HANGİ EVRAKLARI, NEREYE GÖNDERECEĞİM? KAÇINCI KADEME BELGE HAK EDİYORUM?

CEVAP-1: TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME FITNESS VE BİLEK GÜREŞİ FEDERASYONU İNTERNET SİTESİNDEKİ  DENKLİK SEKMESİNİ İNCELEYİNİZ.

 

SORU-2: TRANSKRİPT NASIL OLMALIDIR?

CEVAP-2: OKULUNUZDAN ALMIŞ OLDUĞUNUZ TRANSKRİPTİNİZ, HER SAYFASINDA OKUNABİLİR SOĞUK MÜHÜR, KAŞE VE ISLAK İMZA OLACAK ŞEKİLDE YA DA E- İMZALI. (E -İMZALİ BELGELER DE DOĞRULAMA KODU OLMASİ GEREKİR) ELİNİZDE OKULUNUZDAN ALMIŞ OLDUĞUNUZ BİR ÖRNEĞİ MEVCUT DEĞİL İSE NOTERDEN ASLI GİBİDİR YAPTIRMANIZ GEREKMEKTEDİR.

 

SORU-3: BAŞVURU YAPARKEN SPOR BİLGİ SİSTEMİNE TRANSKRİPT YÜKLEYECEK MİYİM?

CEVAP-3: EVET, FEDERASYONA KARGOLANAN BELGENİZİN AYNISINI MÜHÜRLÜ-İMZALI YA DA E-İMZALI TRANSKRİPTİNİZİ SPOR BİLGİ SİSTEMİNE DE YÜKLEMENİZ GEREKMEKTEDİR. AKSİ HALDE BAŞVURUNUZ ONAYLANMAMAKTADIR.

 

SORU-4: TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME FITNESS VE BİLEK GÜREŞİ FEDERASYONU’NA EVRAKLARIMI GÖNDERDİM, ŞİMDİ NE YAPMAM GEREKİYOR?

CEVAP-4: İLGİLİ EVRAKLARINIZ KAYIT İŞLEMLERİ TAMAMLANDIKTAN SONRA BELLİ BİR SIRALAMA İLE İŞLEME ALINMAKTADIR, BAŞVURUNUZUN TÜM SÜRECİNİ SPOR BİLGİ SİSTEMİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

 

SORU-5: FEDERASYON ONAY AŞAMASINDA NE DEMEKTİR?

CEVAP-5: SPOR BİLGİ SİSTEMİ ÜZERİNDEN BAŞVURUNUZU YAPTIĞINIZI VE EVRAK SIRASI GELDİĞİNDE İŞLEMLERE BAŞLANACAĞINI İFADE EDER.

 

SORU-6: SEADB ONAY AŞAMASINDA NE DEMEKTİR?

CEVAP-6: BAŞVURU İŞLEMLERİNİZ FEDERASYON TARAFINDAN ONAYLANMIŞ, SPOR EĞİTİMİ VE ARAŞTIRMALARI DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NIN ONAYINDA BEKLEDİĞİNİ İFADE EDER.

 

SORU-7: DENKLİK BAŞVURUM REDDEDİLDİ, NEDEN REDDEDİLDİ ? ŞİMDİ NE YAPMAM GEREKİYOR?

CEVAP-7: SPOR BİLGİ SİSTEMİ ÜZERİNDEN BAŞVURU DETAYINIZI GÖRÜNTÜLEYEBİLİR, BAVURUNUZUN NE SEBEPLE REDDEDİLDİĞİNİN DETAYINI GÖRÜNTÜLEYEBİLİRSİNİZ; AYRICA REDDEDİLME SEBEBİ E-MAİL OLARAK TARAFINIZA GELMEKTE OLUP, E-MAİLİNİZİ KONTROL ETMENİZ GEREKMEKTEDİR (SPAM KUTUNUZU DA KONTROL ETMENİZ GEREKİR)

 

SORU-8: DENKLİK BAŞVURUM SOYADI DEĞİŞİKLİĞİ ÜZERİNDEN REDDEDİLDİ NE YAPMAM GEREKİYOR?

CEVAP-8 SPOR BİLGİ SİSTEMİ ÜZERİNDEN TEKRAR BAŞVURU YAPIP EVLİLİK CÜZDANI FOTOKOPİNİZİ VEYA TAM VUKUATLI NÜFÜS KAYIT ÖRENEĞİNİZİ PDF ŞEKLİNDE TRANSNK. SAYFASINA YÜKLEMENİZ GEREKMEKTEDİR.

 

SORU-9: DENKLİK BAŞVURUMU YAPTIM, ŞİMDİ NASIL VE HANGİ BANKAYA ÖDEME YAPMAM GEREKİYOR?

  1. KADEME DENKLİK ÜCRETİ 150 TL OLUP ÖDEMEYİ TÜM EVRAKLARINIZ ONAYLANDIKTAN SONRA MAİLİNİZE GELEN REFERANS KODU İLE SADECE TEB BANKASINA SPOR FEDERASYONLARI ÖDEMESİ (2533 KURUM KODU)  OLARAK YATIRACAKSINIZ
  2. KADEME 300 TL 3. KADEME 350 TL OLUP ÜCRETLERİ EVRAKLARINIZ ONAYLANDIKTAN SONRA UYGULAMA EĞİTİMİNE BAŞVURMANIZ HALİNDE MAİLİNİZE GELEN REFERANS KODU İLE SADECE TEB BANKASINA SPOR FEDERASYONLARI ÖDEMESİ (2533 KURUM KODU) OLARAK YATIRACAKSINIZ

FEDERASYON İBAN VEYA BASKA BANKALARDAN YATIRILAN ÜCRETLER KABUL EDİLMEYECEKTİR

 

SORU-10: DENKLİK BAŞVURUMU YAPTIM, UYGULAMA KURSU NE ZAMAN YAPILACAK?

CEVAP-10: BİLİNDİĞİ ÜZERE DÜNYA ÇAPINDA PANDEMİ NİTELİĞİ GÖSTEREN COVİD-19 SÜRECİNDE FEDERASYONUMUZ GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI VE SAĞLIK BAKANLIĞI İLE KOORDİNELİ OLARAK ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR. GÜNCEL KURS BİLGİLERİNE İLERLEYEN ZAMANLARDA RESMİ WEB SİTEMİZDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

 

SORU-11: BAŞVURUMUN TÜM SÜREÇLERİ TAMAMLANDI, BELGEM NEREYE GÖNDERİLECEK?

CEVAP-11 İLGİLİ KADEMEDEKİ BELGENİZ SPOR BİLGİ SİSTEMİ ÜZERİNDEN TANIMLANACAK OLUP TARAFINIZCA SPOR BİLGİ SİSTEMİNDEN GÖRÜNTÜLENEBİLECEKTİR.

TARAFINIZA FİZİKİ BİR BELGE GÖNDERİLMEYECEKTİR.