Bilek güreşi il ve aday hakemlerinin dikkatine

TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME FİTNESS VE BİLEK GÜREŞİ FEDERASYONU

 

Bilek Güreşi branşı il ve aday hakemlerimize Vize ve Terfi hakkında bilgilendirme;

VİZE İŞLEMLERİ

İl ve Aday hakemlerimizin Vize işlemleri aşağıda belirtilen tarih ve illerde yapılacaktır.  İstediğiniz ildeki vize seminerine katılabilirsiniz. Tüm masraflar katılımcılar tarafından karşılanacak olup federasyonumuzca yol ve otel ücreti ödemesi yapmayacaktır. Ancak vize seminerine katılan İl ve aday hakemlerimizden 100 TL vize ücreti alınmayacaktır.

Vize semineri yapılacak illerimiz;

 

 

TERFİ İŞLEMLERİ;

İl ve Ulusal hakemlerimizin terfi sınavına girebilmeleri için en az iki ulusal müsabakada görev yapmış olma şartını yerine getirmiş olmaları gerekmektedir. İlgili müsabakada kendisine görev verilip verilmediğine bakılmaksızın düzenlenecek ulusal turnuvalardan herhangi birisine katılıp sınava girebilir. Kendisine görev verilmediği halde ilgili müsabakada yapılacak olan terfi sınavına katılmak isteyen hakemlerimize herhangi bir konaklama ve yol ücreti ödenmeyecektir.  M.H.K başkanı Aydın Necip Telyakar’a sınava gireceğinizi mutlaka bildirmeniz gerekmektedir. 

Sınava gireceğiniz Ulusal turnuvalarımız:

  1. Avrupa/Dünya Milli takım seçmeleri
  2. Üniversiteler arası Türkiye Şampiyonası
  3. Okullar arası Türkiye Şampiyonaları
  4. Bedensel engelliler Türkiye şampiyonası

Ulusal yarışmadan bir gün önce teorik seminere girilip yapılacak yazılı/test sınavından başarılı olanlar, yarışmada başhakem ve yardımcı hakem olarak uygulama sınavına tabi tutulacaklardır. Tüm sınav sonunda M.H.K üyeleri tarafından yapılacak değerlendirme sonucu terfi yapılıp yapılmayacağına karar verilecektir. Terfisi yapılan hakemlerimizin isimleri federasyonumuzun sitesinden duyurulacaktır.

***vize ve terfi seminerlerinin yapılacakları salonlar için il temsilcileri ile görüşme sağlayınız.***