Kamuoyuna Duyurulur

Federasyonumuzun bağlı olduğu, Uluslararası Vücut Geliştirme Federasyonu (IFBB) tarafından düzenlenen Özel yarışmalar, sporculara şahsi ve özel kariyerlerini planlama imkanı vermektedir.
Söz konusu özel yarışmalarda başarılı sporculara pro-card(profesyonel sporcu kartı) verilmektedir.
Uluslararası Dünya Vücut Geliştirme Federasyonu (IFBB) tarafından düzenlenen özel yarışmalar, Federasyonumuz resmi faaliyet takviminde yer almamakla beraber, Federasyonumuz üzerinden kayıt şartı aranmaktadır. Ancak, Federasyonumuzla hiçbir alakası olmayan bu tür özel yarışmalara, katılmak isteyen sporcular ile ilgili yaşanan süreç, federasyonumuz iş yükünü ve maliyetlerini artırmaktadır. Bu özel yarışmalara bireysel olarak katılmak isteyen sporcuların Federasyonumuzca takibinin yapılarak, Federasyonumuz üzerinden her bir sporcu için ayrı ayrı gerçekleşen kayıt işlemleri ve yapılan Uluslararası yazışma ve görüşmelerin masrafı ve giderleri için 100 Euro karşılığı TÜRK LİRASI ücret talep edilmektedir.
Ancak; Federasyonumuz resmi sosyal ağlarında, konu ile yapılan açıklamada, ’’100 EURO karşılığı TÜRK LİRASI’’ ibaresi sehven unutulduğundan, yanlış anlaşılmalara neden olmuştur.
Federasyonumuzca bugüne kadar, seminer, kurs, eğitim, Uluslararası ve Özel yarışmalara katılım-kayıt ücreti bedeli olarak, Euro, Dolar, v.b. hiçbir döviz cinsi ödeme alınmamıştır. Federasyonumuz hesapları şeffaf ve açıktır.
Haberde bahsi geçen ücret; özel statüsü gereği sporculuk hayatını profesyonel olarak devam ettirmek isteyen sporcuların, federasyonumuzca yürütülen özel işlemleri için, yapılan yazışma ve görüşme masraflarına istinaden talep edilmektedir.
Ülkemiz genelinde, çeşitli basın ve yayın kuruluşlarınca çarpıtılarak haber yapılan, 100 Euro kayıt ücretinin, Federasyonumuza gelir olarak kaydedildiği yönündeki açıklamaların hiçbiri gerçeği yansıtmamaktadır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.