KULÜPLERİMİZ – ÖZEL  BEDEN EĞİTİMİ TESİSLERİ- ANTRENÖRLER VE ÇALIŞANLAR HAKKINDA DUYURU

KULÜPLERİMİZ – ÖZEL  BEDEN EĞİTİMİ TESİSLERİ- ANTRENÖRLER VE ÇALIŞANLAR HAKKINDA DUYURU

 

      Vücut Geliştirme-Fitness ve Bilek Güreşi Özel Beden Eğitimi ve Spor Tesislerinin faaliyetleri, COVİD-19 salgını nedeniyle ikinci bir duyuruya kadar, valilik kararıyla durdurulmuştur.

 

         Özel beden eğitimi spor tesisleri , spor kulüpleri ve stüdyoların, SGK ödemeleri, tabela ve gelir  vergileri, çevre ve temizlik vergisi , stopaj , elektrik ve su faturaları ile kira masrafları devam ederek  birikmiş olup, ciddi sorunlar teşkil etmektedir.

   Yaşanan süreç,  Devletimizin resmi kurumları olan Federasyonlarımızın Başkanları tarafından,  WhatsApp sayfasında paylaşılmış olup, Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan ın  teklifi ile kurulan, ilgili federasyonların dahil olduğu Federasyon Spor Salonları sayfasında  görüşülmeye başlanmıştır.  Öneriler değerlendirilerek hazırlanacak teklif metni,  sayın Genel Müdürümüz Mehmet BAYKAN aracılığı ile Gençlik ve Spor  Bakanımız sayın Mehmet Muharrem KASAPOĞLUNA iletilecektir. 

    Son zamanlarda ortaya çıkan, Türkiye Salon Sporları Platformu nun  Federasyonumuz ile  hiçbir resmi bağı bulunmamaktadır.

 

  Federasyonumuz süreci yakından takip etmekte olup, tüm resmi girişimleri sürdürmektedir.   Federasyonumuzun camiamızın sıkıntılarını dile getirmek üzere, ilgili WhatsApp sayfasında,   yayınladığı teklif metni ektedir.  

 

   [button color=”red” size=”big” link=”https://eski.tvgfbf.gov.tr/wp-content/uploads/2020/04/bakanlık-salon-açıklaması-teklif-metni.pdf” icon=”” target=”true”]Ek[/button]