Önemli Duyuru – Federasyon Başkanları Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. M.Muharrem Kasapoğlu ile toplantı yaptı.

TOPLANTI HAKKINDA

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. M.Muharrem Kasapoğlu, tüm federasyon başkanları ile video konferans yöntemini kullanarak bir toplantı gerçekleştirdi. Öncelikle, şu an içinde bulunduğumuz pandemi sürecinin spor branşlarına olan etkisi ve normalleşme sürecine ilişkin planlar değerlendirildi. Şu an kapalı olan tüm spor salonlarının (fitness, cimnastik, bilardo, tekvando, karate v.b.) açılışına ve yaşadığı ekonomik zorluklara dair konular ve beklentilerimiz Bakan Bey’e iletildi.

Sayın Bakanımız, bu olağandışı süreçten güçlü bir biçimde çıkacağımıza dair inancını da ilave ederek, talep ettiğimiz tüm konu başlıklarıyla ilgili federasyonlarla istişare halinde olunacağını ve bir komisyon eşliğinde çalışma yapılarak taleplerimizin hızlı bir şekilde değerlendirileceğini beyan etti. Komisyon çalışması ile birlikte Bilim Kurulu tavsiyeleri de alınarak salonların açılışına dair olabilecek en uygun bir tarihin duyurulacağı bildirildi.

Bizler de, gerek Bakanlığımızın kurduğu komisyonun gerekse Bilim Kurulu’nun bu konudaki tavsiyelerini bekliyor, en kısa zamanda salonlarımızda ve turnuvalarımızda yine hep birlikte olmayı umut ediyoruz.

Türkiye Vücut Geliştirme – Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu

[button color=”green” size=”big” link=”https://eski.tvgfbf.gov.tr/wp-content/uploads/2020/05/EKONOMİK-TEDBİR-ÖNERİLER.pdf” icon=”” target=”false”]Tedbir Paketi Içeriği[/button]